Afazja

portal wiedzy

Afazja-portal wiedzy

O projekcie

Nasz projekt – „Mam afazję, chcę być wysłuchany, chcę być zrozumiany” – ma na celu zwiększanie świadomości społecznej na temat zaburzenia języka, jakim jest afazja, a także wszelkich konsekwencji z tym związanych. Poprzez podejmowane działania pragniemy wskazać problem w niewielkim stopniu poruszany w społeczeństwie, a także zwrócić się w stronę osób niejednokrotnie niemogących opowiedzieć o swoich trudnościach.

Na stronie znajdą Państwo kompendium wiedzy i materiałów dotyczących afazji – informacje medyczne, odnośniki do literatury, informacje dotyczące poszukiwania pomocy i materiały medialne. W zakładce DLA RODZINY zawarłyśmy informacje, które rzadko przekazywane są najbliższym pacjentów. Dotyczą one tych aspektów życia codziennego, które mogą zmienić się w życiu osoby z afazją, jak i w życiu jej otoczenia. Informacje te wynikają przede wszystkim z rozmów z pacjentami, a także ich rodzinami – dzięki nawiązaniu współpracy ze Stowarzyszeniem Afazja. Projekt powstał dzięki Uczelnianemu Konkursowi na Budżet Projektowy "Kowadło 2.0". Patronem Honorowym jest Samorząd Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Autorki

Projekt został przygotowany przez członkinie Logopedycznego Koła Naukowego FiloLOG – studentki filologii polskiej na specjalności logopedycznej (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza): Wiktorię Trzcińską, Sabinę Kardacz, Natalię Bednarską, Aleksandrę Prusak i Oliwię Rojek.

Opiekunami naukowymi projektu są prof. UAM dr hab. Jolanta Sławek i prof. UAM dr hab. Małgorzata Rutkiewicz-Hanczewska.  
TOP